Извлачење парова 1/16 финала Купа Србије биће одржано 28.септембра 2021.године у 13:00 часова у просторијама ФСС, Теразије 3/ИX, у Београду. Због тренутне здравствене ситуације са пандемијом Covid-19, и препорука Кризног штаба, извлачење ће се одржати без присуства представника клубова. Сви заинтересовани ће имати могућност да прате уживо извлачење парова преко итернета, односно youtube канала ФС Србије.

После одиграних утакмица преткола 08.09.2021.године у 1/16 финала Фудбалског купа Србије за сезону 2021/2022. годину, право да учествују су стекли следећи клубoви:

I ГРУПА
Чине је 16 (шеснаест) клубова чланова Супер лиге који су такмичарске 2020/2021. заузели од 1. до 16 места

Супер Лига
1. ФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА                                                                             09. ФК МЕТАЛАЦ (ГМ)
2. ФК ПАРТИЗАН                                                                                         10. ФК СПАРТАК ЖК
3. ФК ЧУКАРИЧКИ                                                                                      11. ФК НАПРЕДАК
4. ФК ВОЈВОДИНА, Нови Сад                                                                 12. ФК НОВИ ПАЗАР
5. ФК ТСЦ, Бачка Топола                                                                           13. ФК РАДНИЧКИ,Ниш
6. ФК РАДНИК, Сурдулица                                                                       14. ФК ВОЖДОВАЦ
7. ФК МЛАДОСТ, Лучани                                                                          15. ФК РАД
8. ФК ПРОЛЕТЕР,Нови Сад                                                                     16. ФК ЈАВОР МАТИС

II ГРУПА

Чине је клубови који су освојили 17,18,19 и 20. место у Супер лиги Србије у такмичарској 2020/2021.године, клуба који је освојио ПРВО место у Првој лиги Србије у такмичарској 2020/2021.години и 11 клубова победника у предтакмичењу за Куп Србије.
1. ФК ИНЂИЈА                                                                                              9. ФК РАДНИЧКИ (НБ)
2. ФК ЗЛАТИБОР,Чајетина                                                                      10. ФК ЛОЗНИЦА,Лозница
3. ФК МАЧВА, Шабац                                                                                 11. ФК ТРАЈАЛ,Крушевац
4. ОФК БАЧКА, Бачка Паланка                                                               12. ФК ЖЕЛЕЗНИЧАР,Панчево
5. ФК РАДНИЧКИ 1923,Крагујевац                                                        13. ФК КОЛУБАРА, Лазаревац
6. ФК СЛОГА,Пожега                                                                                  14. ФК ДИНАМО, Врање
7. ФК БУДУЋНОСТ,Добановци                                                               15. ГФК ЈАГОДИНА,Јагодина
8. ОФК ЖАРКОВО,Београд                                                                       16. ФК ДУБОЧИЦА,Дубочица

ТЕРМИНИ
1/16 финала среда 27. 10. 2021. године
1/8 финала среда 01. 12. 2021. године
1/4 финала среда 06. 04. 2022. године
1/2 финала среда 11. 05. 2022. године
Финале среда 26. 05. 2022. године