U prvom kontrolnom meču plavi izgubili od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 1:3 (0:1).

Igralo se tri puta po 35 minuta. Početak utakmice pripao je domaćoj ekipi, koja je preko Nikolića, odnosno Stojanovića propustila dve odlične šanse da dođe do prednosti.

Nakon propuštenih prilika Jagodine, Radnički je preuzeo konce igre. Aleksandar Popović je posle odlične solo akcije po levoj strani asistirao ka Ognjenu Iliću, koji je pogodio za 1:0.

U 60. minutu Tomislav Todorović je lepo lobovao Jovanovića, pa je Radnički poveo sa 2:0.

Domaćin je uspeo da prepolovi prednost golom Luke Milisavljevića sa 16 metara, da bi debitant iz omladinskog pogona Kragujevčana Filip Milikić postavio konačan rezultat 3:1, u poslednjim trenucima susreta posle greške golmana domaćeg tima.

GFK JAGODINA TABANE – RADNIČKI 1923 1:3

JAGODINA
Stadion: Gradski
Gledalaca: 200.
Sudija: Borko Mijajlović (Jagodina)
Strelci: Milisavljević u 70. minutu za Jagodinu, Ilić u 23, Todorović u 60, Milikić u 90. minutu za Radnički 1923.

GFK JAGODINA: Jovanović, Jovančić, Gorčić, Sujić, Marinković, D. Mladenović, Petković, N. Mladenović, Nikolić, Stojanović, Mićunović. Igrali su još: Dinić, Marković, Mitić, Đolić, Janušević, Stanković, Milisavljević.

RADNIČKI 1923: Savić, Marković, Zdravković, Rađen, A. Popović, Grbović, Stevanović, Ilić, Žerađanin, Krstović, Panič. Igrali su još: Raičević, Varjačić, Petrović, Milikić, Aleksijević, Vidović, Kovačević, Todorović, V. Popović.

Danas od 17 časova na našem gradskom stadionu u Jagodini gostuje Napredak iz Kruševca. Duel bivšeg superligaša i nekadašnjeg osvajača Kupa Srbije i sadašnjeg superligaša iz Krusevca koji važi za jedan od najbolje organizovanih klubova u našoj zemlji.

Da napomenemo da je jedan od najboljih igrača u redovima Kruševljana mlađani Igor Ivanović rođeni Jagodinac ponikao u redovima našeg kluba i ovim putem mu čestitamo na dosadašnjim uspesima i želimo mnogo sreće u nastsvku karijere kako njemu tako i komšijama iz Kruševca.