JAGODINA: Šimić, Projić, Ilić, Stojanović (od 85m Jovanović), Ivanović (od 46 Đilas), Đenić, Vasiljević, Nastić, Mugoša (od 70 Nikodijević), Vusljanin, Beljić

VOJVODINA: Brkić, Stevanović, Pavlović, Mitošević (od 74 Tumbasević), Mojsov, Trajković, Lazetić (od 84 Bilbija), Medojević, Merebashvili, Aboubakar (od 75 Katai), Ilić

Žuti kartoni: Jagodina: Vasiljević. 30m-oštar start, Beljić 40m-oštar start, Stojanović 65m-opstrukcija igre

Vojvodina: Pavlović 35m-oštar start, Lazetić 55m-prigovor, Brkić 55m-prigovor, Katai 90m-opstrukcija igre

Utakmicu sudi Boško Jovanetić

Na Gradskom stadionu u Jagodini sastaju se domaća Jagodina, trenutno na 9. mestu i trećeplasirana Vojvodina. Vreme je prijatno za igru. Obe ekipe pretrpele su tokom zimskih priprema izmene u sastavima, i obe ekipe obećavaju napadačku igru. Gosti su vrlo ozbiljno shvatili početak sezone, jer su dan pre utakmice bili u karantinu u Kragujevcu. U prvom kolu prvenstva, na stadionu Karađorđe utakmica je završena bez golova, a Jagodinci su imali više prilika. Trener Gošić najavio je da će fizionomiju ekipe odrediti prvi mečevi u prolećnom delu, a rezultati pokazati da li će se Jagodina uključiti u borbu za vrh tabele. Važnost utakmici dodatno daje i prisustvo dvojice selektora, Vladimira Petrovića i Aleksandra Jankovića.

8m. velika prilika za Lazetića, pre toga je Medojević uputio šut sa 16m, Šimić je odbranio, a lopta je stigla do Lazetića, sa 7-8m sa leve strane šutira levom nogom, srećom neprecizno

U prvim minutima Vojvodina opasnija. Velike probleme domaćima pravi Aboubakar po levoj strani

Jagodina uglavnom napada po desnoj strani, pa je u 14m  Vusljanin uputio centaršut iz slobodnog udarca, ali loptu odbija neko iz odbrane Vojvodine. 20m. Stojanović i Vusljanin su bili u prilici po desnoj strani ali su se spetljali i šansa je propuštena

Sredina poluvremena protiče u igri između 2 šesnaesterca, Jagodinci su se oslobodili pritiska gostiju. 25. minut. Stojanović je oboren laktom na 18m iskosa sa desne strane, prilika za Beljića iz slobodnog udarca, lopta ide ka golu ali Ilić izbacuje prema sredini. U sledećem napadu Stevanović sa desne strane prema Aboubakaru, ovaj atraktivno makazicama oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, lopta preko gola.
30m Vojvodina je povela. Vrlo sumnjiva odluka sudije Jovanetića, Aboubakar je bio u prodoru, Vasiljević jeste startovao na ivici šesnaesterca, ali je opšti utisak da je sudija pogrešio i prestrogo dosudio najstrožu kaznu. Merebashvili u levu, Šimić desno, 0:1.
Brzo su domaći postigli pogodak. 35. Đenić posle akcije Nastića i Vusljanina, Pavlović i Mojsov su neodlučni, a Đenić koristi gužvu, glavom sa 5 metara sa desne strane, šalje loptu u levi ćošak gola Brkića 1:1

Jagodinci su preuzeli dominaciju, češće napadaju. Dobar ritam u prvom poluvremenu. 41m Aboubakar ponovo pada na 7 metara posle starta Vasiljevića, ali sudija se nije odlučio da ponovo svira jedanaesterac. 45m Mojsov sa 35m oprobao šut, lopta pored leve stative. Dobra fudbalska predstava u prvom poluvremenu, gosti bolji na početku, domaći u drugom delu.

46. Đilas menja Ivanovića, tako da u nastavku Gošić ubacivanjem još jedmnog napadača pokušava da dođe do sva 3 boda.
47m. Beljić izvodi slobodnjak sa desne strane, Mugoša je neprecizan.
54m ponovo Mugoša kod lopte, centaršut sa leve strane iz prekida, oštro nalevu stativu ali tamo nema napadača domaćih. Ovo je period nervozne igre na obe strane, počelo je duelom Medojevića i Stojanovića. Lazetić i Brkić su dobili u toj gužvi kartone zbog prigovora.
Mitošević u 57 minutu ozbiljno zapretio ubacivanjem lopte iz skraćenog kornera sa desne strane na Aboubakara, ali je odbrana domaćih na mestu.
62m dobra akcija Đenića i Đilasa, Đenić se dvoumio da li da šutira sa 16m, lopte se dokopao Đilas ali je bio neprecizan.
Sve opasniji Jagodinci, veliki pritisak na gol Brkića. Vusljanin uputio centaršut sa leve strane, pravo u Brkića.
68m Tumbasević menja Mitoševića.73m. Tumbasević i Stojanović bili su u ozbiljnoj šansi, a onda, odmah zatim, Merebashvili je sa leve strane doturio loptu Brani iliću koji rezantnim šutem šalje loptu u levi ugao gola domaćih. 1:2
Posle promene rezultata, Vojvodina kao da je dodala gas, tako da češće napada, lopta je češće u posedu gostiju.
84m Bilbija ulazi umesto Lazetića, a trener Gošić ubacuje Ivana Jovanovića umesto Miloša Stojanovića. 89m.Brana Ilić ponovo u prodoru, ali je Vasiljević otklonio opasnost. Do kraja utakmice gosti su držali loptu u svom posedu, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

Na konferenciji za štampu posle utakmice, trener gostiju Zoran Milinković konstatovao je da je utakmica bila manje kvalitetna ali zanimljiva i borbena. Za moj tim bilo je bitno da startujemo pobedom, a to smo i ostvarili. Čestitam mojim igračima, i zahvaljujem se publici na podršci. Nije lako pobediti u Jagodini, pa samim tim je i pobeda značajnija. Trener Miljojko Gošić čestitao je gostima na pobedi. Moji igrači imali su želju da se predstave u drugačijem svetlu nego na kraju jesenjeg dela. U tome nismo uspeli. Moj utisak je da smo utakmicu izgubili na jedan dosta neiskusan način, kod oba gola. Mislim da je nerešen rezultat bio realan odnos snaga, imajući u vidu našu inicijativu u drugom poluvremenu. Međutim, Vojvodina je znalački iskoristila naše greške. Posle primljenog drugog gola kod igrača je bio vidljiv pad na moralno-voljnom planu. Nije nimalo prijatno krenuti porazom kod kuće, ali već u sredu je nastavak prvenstva. Zahvaljujem se publici na podršci, završio je obraćanje novinarima trener Gošić.

Golove postigli:

Br. Prezime i ime Min Br. Prezime i ime Min.
24 Đenić Dejan 35 17 Merebshvili Giorgi (k.u.) 30
9 Ilić Brana 74

Izmene igrača:

JAGODINA
IZAŠAO UŠAO
Br. Prezime i ime Br. Prezime i ime Min.

Opomenuti igrači:

Br. Prezime i ime Min. Br. Prezime i ime Min.

Video izveštaj:

JAGODINA: Šimić, Projić, Ilić, Stojanović (`85 Jovanović), Ivanović (`HT Đilas), Đenić, Vasiljević, Nastić, Mugoša (`70 Nikodijević), Vusljanin, Beljić

VOJVODINA: Brkić, Stevanović, Pavlović, Mitošević (`74 Tumbasević), Mojsov, Trajković, Lazetić (`84 Bilbija), Medojević, Merebashvili, Aboubakar (`75 Katai), Ilić

Yellow cards: Jagodina  –  `30 Vasiljević: fierce tackle; `40 Beljić: fierce tackle, `65 Stojanović: play obstruction.

Vojvodina – `35 Pavlović: fierce tackle;  `55 Lazetic: objection to ref; `55 Brkić: objection to ref; `90 Katai: play obstruction.

Referee: Boško Jovanetić

Ninth-placed Jagodina met third-placed Vojvodina at Jagodina`s City stadium in pleasant playing conditions. During Winter preps, both teams made changes within their respective squads and both sides announced attacking style of play for this one.  Visitors are serious about season restart as they spent a quarantine day in Kragujevac ahead of Jagodina match. Correspondive round 1 fixture at Karadjordje stadium ended goalless with Jagodina missing the best of opportunities. Boss Gosic announced his side`s physiognomy will be determined over first few games while results will show if Jagodina is to join to battle for the top. Additional importance of the game comes from pressence of senior and youth national team coaches, Vladimir Petrovic and Aleksandar Jankovic.

`8: Great opportunity for Vojvodina`s Lazetic. Medojevic took an edge-of-the box shot, Simic saved it, but ball comes for Lazetic whose left-footed 8-metre shot went wide.

Vojvodina threatening in the opening stages, Aboubakar particularly dangerous on the left flank.

Jagodina mainly attacks via right flank. On 14, Vusljanin sends a cross from a set-piece but Vojvodina defence clears it. On 20, Stojanovic and Vusljanin had an opportunity on the right side, but they created confusion of it and wasted it.

Mid through the first half, we witness an even encounter as Jagodina was no more under visitor`s pressure.  On 25, Stanojevic was elbowed jusy outside Vojvodina box and to the right, creating an free-kick opportunity for Beljic who sent the ball towards visitors eventually cleared by Ilic. Vojvodina breaks and Stevanovic sends the ball left to Aboubakar whose attractive overhead kick from the edge-of-the-box goes over the bar.

Vojvodina takes the lead on 30. Quite dubious decision by ref Jovanetic. Aboubakar was breaking through, Vasiljevic did made a tackle on the edge-of-the-box but overall impression was that Jovanetic`s decision to point at the spot was too harsh. Merebashvili sends Simic to the right and places the ball in the left corner. 1-0 Vojvodina.
Soon after, on 35, home side replies. After build-up involving Nastic and Vusljanin, Vojvodina`s Pavlovic and Mojsov seemed undecisive, Djenic seizes the opportunity and sends a 5-metre right side header for the left corner of Brkic`s net for Jagodina equalizer. 1-1.

Jagodina started dominating and attacks more often. Fine pace over first 45 minutes. On 41, Aboubakar falls down in the box after Vasiljevic`s tackle, but ref didn`t opt for another spot kick decision. On 45, Mojsov tries his shot from distance but the ball went out by the left post. Fine first half football game. Visitors better in the opening stages, Jagodina dominating over last 20 minutes before the break.

`46: Djilas comes in for Ivanovic meaning that Gosic introduced one more attacker in aim to get all three points.

`47: Beljic`s right side free-kick but Mugosa was off the target.

`54: Mugosa in possession again, sends a sharp left side set-piece cross for the left post with none of the home forwards there to react to this inviting ball. This was the period of nervy play from both sides which kicked-off with Medojevic and Stojanovic clash. This incident involving large number of both sets of players resulted in cautions for Lazetic and Brkic who made comments to referee.
Mitosevic threatened on 57 sending a right side set-piece ball for Aboubakar but home defence was well positioned there.
`62: Fine play from Djenic and Djilas. Djenic himself was unsure taking edge-of-the box shot, with Djilas taking possession but his shot was off the target.
Jagodina poising bigger threat now. Keeper Brkic is under great pressure.Vusljanin sends a left side cross right in the path of Vojvodina goalie.
`68: Tumbasevic introduced for Mitosevic. `73: Fine goal opportunity for Tumbasevic and Stojanovic, followed by Merebashvili left side pass for Brana Ilic whose carving shot finds a bottom left corner of Jagodina net. 2:1 Vojvodina.
After regaining lead, Vojvodina adds a gear and attacks more often, dominating possession.
`84: Biblija comes in Lazetic, while home side gaffer Gosic enters Ivan Jovanovic for Milos Stojanovic.

`89: Brana Ilic breaking again, but Vasiljevic clears the danger. In a closing stages visitors keep possession and hold to 2-1 lead.

At the press-conference after the game, Vojvodina boss Zoran Milinkovic stated this game was not of particular quality but and interesting encounter with a lot of fighting spirit involved – “ It was important my team to restart the season with a win, and we managed to do so.  Credit to my player and our fans on support. It` not easy to win in Jagodina. Therefore, this triumph has more significance”. Home side coach, Miljojko Gosic, congratulated visitors on a win – “My players had a desire to present themselves in a different manner compared to period just before the Winter break, and we didn`t succeed in our intentions. My impression is that the game was lost due to lack of experience over both conceded goals. I believe that this encounter should have ended in a draw, considering we mostly dominated in a second half. However, Vojvodina knew how to seize opportunities following our mistakes. After we conceded a goal, it was clear my players lost their willingness and mentality. But, we have another league encounter as soon as Wednesday. I`d like to thank fans on their support “ – said Gosic, concluding his press briefing with media.

Photos: Aleksandar Dobrosavljević